Puchar Polski

• autor: kolek-1987, 2010-06-17 12:45

Ruszył Puchar Polski!!! W dniu wczorajszym rozegrana została I runda Pucharu Polski edycji 2010/2011 na szczeblu W-MZPN.

Nasza drużyna tradycyjnie już nie zdecydowała się na strat w Pucharze Polski. Jeśli mnie pamięć nie myli to tylko raz w historii naszego klubu wystartowaliśmy w tych rozgrywkach - było to dawno dawno  temu jeszcze za czasów Astorii. Więcej pamięta z całą pewnością Suzik, więc jeśli znajdzie trochę czasu na pewno wyjaśni nam tę kwestię.

Na udział w I rundzie PP zdecydowały się natomiast inne zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego. W tym gronie znalazły się trzy ekipy z 4. grupy A-klasy – Olimpia Kisielice, Kormoran Ruszkowo i GKS II Wikielec.

Podopiecznym Pana Piotra Jakubczyka los przydzielił KS Tyrowo – drużynę, która w bardzo dobrym stylu wygrała ligowe zmagania w B-klasie i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu uzyskała awans do wyższej klasy rozgrywkowej. O świeżo upieczonym beniaminku 4 grupy A-klasy pisaliśmy tutaj. W Tyrowie ekipę z Kisielic spotkała niemiła niespodzianka. Niżej notowani gospodarze pewnie pokonali aktualnego wicelidera A-klasy 3:1. Bramki dla Tyrowa strzelili: Chyliński K. (10 min.), Różycki P. (18 min.) oraz Rawdonis D. (80 min.). Honorowe trafienie dla Olimpii zaliczył grający trener  Jakubczyk P. w 37 minucie spotkania. Awans Tyrowa.

Kormoran Ruszkowo w I rundzie trafił z kolei na Avistę Łążyn – 7 drużynę B-klasy. Ekipa z Ruszkowa szybko pozbierała się po niedzielnej porażce z Finishparkietem (0:4) i już w środę pokonała na wyjeździe niżej notowaną Avistę 1:2. Awans Kormorana.

GKS II Wikielec na swój mecz PP udał się do Kazanic, aby stanąć w szranki z miejscowym Jordanem - aktualnie trzecią siła w B-klasie. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany o czym świadczy wynik. Przyjezdni wygrali jednak to spotkanie 2:3 i awansowali do kolejnej rundy. Bramki dla Jordana strzelili Wiśnicki I. oraz Modrzewski B.

Pozostałe wyniki I rundy Pucharu Polski

Żuraw Godkowo 0-3GLKS Miłakowo (wo) gospodarze wycofali się z rozgrywek

WKS Dąbrówka Wielka 0-4Start Kozłowo

Jordan Kazanice 2-3 GKS II Wikielec

Sokół Garbno 6-4Hetman Baranowo

Orzeł Stare Juchy 0-3Start Kruklanki

Wałpusza 07 Jesionowiec 4-6Salęt Boże

Rona 03 Ełk 3-0Pogoń Ryn (wo) goście nie przyjechali na mecz

KS Tyrowo 3-1Olimpia Kisielice

Avista Łążyn 1-2 Kormoran Ruszkowo

Pama Powodowo 2-3Syrena Młynary

Niedźwiedź Ramsowo 2-1Cegielnie Olsztyńskie Unieszewo

autor: ~kolo 2010-06-17 15:57:36

avatar jeszcze Wikielec gral.

autor: ~suzik84 2010-06-17 16:02:01

avatar Ostatni i jedyny raz graliśmy w PP jesienią 1999 roku. Przegraliśmy z Naprzodem Brzozie już w pierwszej rundzie po dogrywce 1:2 lub 2:3, dokładnie nie pamiętam ;) Pozdro Kołek!!! :P

autor: kolek-1987 2010-06-17 20:20:28

Profil kolek-1987 w Futbolowo Faktycznie!!! "kolo" dzięki za czujność i zwrócenie uwagi na pewne nieścisłości. A ekipę Wikielca II serdecznie przepraszam. Pozdro