Sparing z Wichrem

• autor: kolek-1987, 2010-08-16 22:09

Wielka konsternacja!!!  W ostatnim meczu kontrolnym przed sezonem 2010/2010 drużyna Finishparkietu przegrała na boisku w Gwiździnach z miejscowym Wichrem 0:2 (0:1)

Dzisiejszy sparing nie obfitował w wiele pięknych i ofensywnych akcji. Obie  jedenastki skupiły się raczej na walce w środkowym sektorze boiska, a groźne okazje pod jedną bądź drugą bramką oglądaliśmy bardzo rzadko.

Jako pierwsi, naprawdę, dobrą akcję skonstruowali piłkarze z Gwiździn. W 8. minucie A. Urbański z lewego skrzydła posłał płaską piłkę w nasze pole karne. Futbolówka trafiła pod nogi napastnika gospodarzy, lecz jego strzał okazał się mało precyzyjny i Lendzionowski mógł odetchnąć z ulgą.

Podopieczni trenera Korzeniaka pierwszą godną odnotowania sytuację stworzyli sobie dopiero po 35 minutach. Przemek Nieradka sprytnie rozegrał rzut wolny z M. Mellere, ale uderzenie naszego obrońcy o centymetry minęło lewy słupek bramki Wichru.

Na kilka chwil przed przerwą to podopieczni D. Urbańskiego wyszli na prowadzenie. Naszym obrońcom ponownie dał się we znaki A. Urbański. Młody zawodnik wykorzystując swoją szybkość uprzedził H. Świątkowskiego i płaskim strzałem pokonał D. Lendzionowskiego.

Druga odsłona dzisiejszych zawodów przebiegał pod dyktando ekipy z Mszanowa. Z optycznej przewagi niewiele jednak wynikało. Gospodarze bardzo mądrze się bronili i skutecznie rozbijali praktycznie każdą akcję Finishu. Piłkarze B-klasowca nie zapominali jednocześnie o wyprowadzaniu szybkich kontrataków. Po jednej z takich akcji Wicher podwyższył prowadzenie. W 66. minucie do piłki zagranej wzdłuż bramki Bartkowskiego dopadł A. Frass i w dość szczęśliwych okolicznościach zdobył kolejnego gola dla swojej drużyny.

W kolejnych minutach obie ekipy stworzyły sobie kilka okazji do zmiany rezultatu, ale ostatecznie nie oglądaliśmy już goli i spotkanie zakończyło się wygraną piłkarzy z Gwiździn.

W przyszłą niedzielę udamy się pierwszy mecz ligowy do Frednowy. Forma naszej drużyny jest wielką niewiadomą, ale wszyscy mamy nadzieję, że udanie zainaugurujemy sezon 2010/2011…

Skład: Lendzionowski – Meller, Świątkowski, Podlaszewski, Ewertowski – Nieradka, Szwechowicz M., Piotrowicz, Dembiński – Knozowski, Krawiecki

Grali też: Bartkowski, Strużeński, Mankiewicz, Szwechowicz P. oraz Brzezicki