Finish 1:4 Rybno

• autor: kolek-1987, 2010-09-04 22:04

Zdecydowała niefrasobliwość!!! Dzisiejsze popołudnie nie było najszczęśliwsze dla drużyny Finishparkietu. Podopieczni trenera Korzeniaka przegrali na Mszanowskiej Arenie 1:4 (0:2) z GSZS Rybno.

Początek meczu nie wskazywał na to, że dzisiejsze zawody mogą zakończyć się niekorzystnym rezultatem dla ekipy z Mszanowa. To Finish grał więcej piłką, posiadał inicjatywę i konstruował składniejsze akcje. Na potwierdzenie tego można podać strzał z dystansu M. Piotrowicz (3.min), po którym bramkarza gości z trudem odbił futbolówkę na rzut rożny.

Piłkarze GSZS-u najwięcej wagi przywiązywali do organizowania groźnych kontr. Po jednej z takich akcji i prostopadłym zagraniu do Marcina Marchelka, napastnik gości znalazł się w sytuacji „jeden na jednego” z J. Draszewskim. Popularny „Mycha” miał niewiele do powiedzenia w tym przypadku i przyjezdni w 13. minucie spotkania objęli prowadzenie.

Piłkarze z Mszanowskiej Areny nie zdążyli otrząsnąć się jeszcze po stracie pierwszej bramki, a nasz golkiper po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki. W 17. minucie Rybno biło rzut rożny, Maciej Marchelek wykazał się dużym sprytem, ubiegł Draszewskiego i głową wpakował piłkę do bramki.

Finishparkiet próbował się odgryzać, ale jego akcje kończyły się zazwyczaj niecelnymi uderzeniami, takimi jak choćby strzały: R. Buczkowskiego czy D. Erwetowskiego, które przeleciał nad bramką gości.

Tuż przed przerwą znakomitą okazję do strzelenie bramki kontaktowej miał M. Krawiecki. Andrzej Podlaszewski zainicjował całą akcję świetnym podaniem na wolne pole do M. Kołakowskiego. 21-letni napastnik wyłożył futbolówkę swojemu partnerowi z ataku, ale „Krawiec” oddał zbyt lekki strzał, aby w tej sytuacji pokonać bramkarza z Rybna.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 0:2.

Początek drugiej odsłony spotkania należał do podopiecznych J. Korzeniaka. W 50. minucie na prawym skrzydle futbolówkę otrzymał M. Knozowski i bez większego namysłu zacentrował w pole karne gości. Do piłki doszedł M. Kołakowski i w dość ekwilibrystyczny sposób zdobył bramkę dla Finishu.

Bramka kontaktowa podziałała mobilizująco na zawodników z Mszanowa, którzy znowu zaczęli śmielej atakować. Z tych ataków niewiele jednak wynikało…

Zawodników z Rybna w dzisiejszym spotkaniu śmiało można było porównać do wytrawnego boksera, który bezlitośnie wykorzystuje wszystkie błędy przeciwnika i skutecznie punktuje. W 67. minucie przyjezdni po raz kolejny egzekwowali rzut rożny. Piłka trafiła do zupełnie niepilnowanego Marcina Marchelka i po uderzeniu głową ponownie zatrzepotała w sieci.

Trzecia stracona bramka podłamała nieco zawodników Finishu, ale wszyscy wierzyli, że osiągnięcie korzystnego rezultatu jest jeszcze możliwe. Zawodnicy z Rybno bronili się jednak bardzo mądrze i nie pozwalali na zbyt wiele futbolistom z Mszanowa pod własną bramką. Sami natomiast konstruowali groźne akcje jak chociażby uderzenie w słupek w 80. minucie spotkania. Przy okazji nie przebierali w środkach, o czym boleśnie przekonał się niejeden zawodnik Finishu.

W 90. minucie spotkania wyborną sytuację do strzelenia gola miał M. Krawiecki, lecz strzał naszego napastnika bramkarz przyjezdnych sparował na rzut rożny.

Na kilka sekund przed gwizdkiem końcowym piłkarze GSZS-u zdobyli jeszcze jedną bramkę. Napastnik Rybna pressingiem zaatakował J. Draszeskiego. Naciskany „Mycha” popełnił fatalny błąd, próbując go naprawić sfaulował przeciwnika w polu karnym i arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Marcin Marchelek i dokończył dzieła zniszczenia. Kilka chwil później mecz się zakończył.

Mam niewiele zdjęć z tego pojedynku -> foty. Jeśli ktoś ma więcej niech przyniesie na trening.

Skład: Draszewski – Dembiński, Świątkowski, Podlaszewski, Ewertowski – Piotrowicz, Buczkowski, Szwechowicz, Knozowski – Krawiecki, Kołakowski

Grali też: Strużeński, Mankiewicz