Finish 1:2 Tyrowo

• autor: kolek-1987, 2010-10-03 00:04

Wciąż bez zwycięstwa!!! Jak nie idzie to nie idzie. Drużyna Finishparkietu wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Dzisiejszego dnia pogromcą naszej ekipy został beniaminek z Tyrowa, który zwyciężył 1:2 (1:1).

Nieznajomość przeciwnika oraz większa ilość punktów zgromadzonych przez drużynę z Tyrowa wcale nie zdeprymowała podopiecznych J. Korzeniaka. Finish zdając sobie sprawę z trudnego położenia w jakim aktualnie się znajduje podszedł do dzisiejszego spotkania bez żadnych kompleksów. Efekty takiego podejścia były widoczne gołym okiem. Do czasu, bo los nie był dziś dla nas przychylny.

Kilka fotek z meczu

W pierwszy kwadransie meczu zarysowała się lekka przewaga naszej ekipy, dzięki dobrej grze w środkowej  strefie boiska braci Podlaszewskich. W 14. minucie młodszy z nich – Marcin, kapitalnym prostopadłym podaniem wypuścił w bój A. Styborskiego. 21-letni napastnik wygrał pojedynek biegowy z obrońcami gości, nalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Tyrowa i strzałem „na raty” wyprowadził nasz team na prowadzenie.

Szybko strzelona bramka dodała wiele pewności, dlatego też miejscowi nie zamierzali oddawać gościom inicjatywy i dalej próbowali konstruować groźne akcje. W 21. minucie mogło, a raczej powinno być 2:0. Popularny „Stybor” doskonale zacentrował z rzutu rożnego na głowę niepilnowanego M. Krawieckiego, ale po strzale filigranowego zawodnika futbolówka o centymetry przeleciała nad poprzeczką.

Zawodnicy LKS-u widząc rosnące niebezpieczeństwo we własnym polu karnym postanowili śmielej zaatakować bramkę strzeżoną przez J. Draszewskiego. W pierwszej połowie formacja obronna Finishu spisywała się jednak całkiem przyzwoicie i większość akcji przyjezdnych kończyła się mało groźnymi uderzeniami lub licznymi pozycjami spalonymi zawodników z Tyrowa.

W 33. minucie nie popisał się sędzia główny podejmując bardzo kontrowersyjną decyzję. Radek Buczkowski zupełnie w zgodzie z przepisami wybił piłkę jednemu z zawodników LKS-u. Ku wielkiemu zdziwieniu wszystkich fanów Finishu arbiter odgwizdał jednak przewinienie, a że cała sytuacja miała miejsce w naszym polu karnym wskazał, więc na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł P. Falczyński i pewnym strzałem pokonał „Mychę”. Nad decyzją sędziego nie będę się rozwodził, bo po prostu ręce opadają…

Piłkarze z Mszanowskiej Areny mieli doskonałą okazję na szybką i skuteczną odpowiedź ledwie 180 sekund później po wznowieniu gry ze środka boiska. Tym razem prostopadłe podanie na prawej flance otrzymał D. Ewertowski. Gracz z „19” na plecach wbiegł w pole karne przeciwnika i oddał bardzo mocny strzał, ale bramkarz Tyrowa z wielkim trudem odbił piłkę nogami na rzut rożny.

Kilka chwil później to zawodnicy z powiatu ostródzkiego zmarnowali wyśmienitą okazję. Przebojową szarżą lewą stroną boiska popisał się pomocnik LKS-u. Na pełnym gazie minął dwójkę naszych obrońców i znalazł się kilka metrów przed bramką Draszewskiego. Na nasze szczęście kąt uderzenia był bardzo nieprzyjemny i cała akcja spaliła na panewce.

Do końca tej części spotkania nic się już nie zmieniło i na przerwę zawodnicy schodzili przy rezultacie 1:1.

Początek drugiej połowy charakteryzował się walką w środkowej strefie boiska i nieudolnymi atakami zarówno z jednej jak i drugiej strony. Wielkie ożywienie przyniosła dopiero akcja z 58. minuty, kiedy to spore umiejętności potwierdził najlepszy snajper gości – P. Różycki. Pan Przemek otrzymał piłkę kilka metrów przed naszą „szesnastką”, minął zwodem dwójkę naszych obrońców i uderzeniem zewnętrzną częścią prawego buta oddał podkręcony strzał w krótki róg bramki Draszewskiego. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wylądowała w siatce.

Chwilę później ponownie zrobiło się gorącą pod naszą bramką, ale świetną interwencją popisał się nasz golkiper.

W 70. minucie Finishparkiet stworzył sobie chyba najdogodniejszą okazję do strzelenia gola w drugiej odsłonie. Na prawym skrzydle ładnie pokazał się D. Ewertowski, ale obawiając się uderzenia z dużego kąta zagrał piłkę do świetnie ustawionego A. Styborskiego. Strzał „14” Finishu okazał się zbyt lekki i bramkarz przyjezdnych nie miał większych problemów z wyłapanie futbolówki.

Zmarnowanie doskonałej okazji nie było jedyną złą wiadomością dla A. Styborskiego, bo ledwie minutę później nasz napastnik obejrzą drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał przedwcześnie opuścić plac gry. W tej sytuacji  sędzia główny również się nie popisał.

Rozluźnione szyki piłkarzy z Mszanowa były wodą na młyn dla P. Różyckiego. W 78. minucie los jeszcze do nas oszczędził, bo snajper Tyrowa przestrzelił, ale kilka chwil później H. Świątkowski nie widząc innego wyjścia sfaulował zawodnika LKS-u i ponownie byliśmy światkami rzutu karnego. (W tej sytuacji sędzia odkupił część swoich win, bo miał święte prawo wyrzucić Henia z boiska, a skończyło się jedynie na żółtym kartoniku). Do piłki podszedł P. Orzechowski i kopnął… wprost w Draszewskiego.

Ostatnie minuty to wielka nerwówka z obu stron. Nikomu nie udało się jednak pokonać bramkarza przeciwnika i spotkanie zakończyło się zwycięstwem beniaminka z Tyrowa.

Kolejne porażki bardzo bolą, ale nie możemy się łamać! Chłopaki, musicie grać dalej i wierzyć w utrzymanie. Ja wciąż wierzę i jestem z Wami całym sercem!