Sparing nr 7

• autor: kolek-1987, 2011-04-03 16:42

Zamek II pokonany po raz drugi!!! Drużyna Finishu kontynuuje passę zwycięstw w meczach kontrolnych. W same południe podopieczni trenera Korzeniaka pokonali rezerwy IV-ligowego Zamka Kurzętnik 2:3 (0:1).

Niedzielne starcie z Zamkiem II na boisku bocznym przy Betoniarskiej było dla „kopaczy” z Mszanowa przedostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się wielkimi krokami rundą wiosenną A-klasy. Spotkanie to było również okazją do rewanżu za sparing rozegrany w ostatnich dniach lutego, kiedy to Finish pokonał gospodarzy 0:3.

Kilka fotek z meczu autorstwa Badzida

Dzisiejszy mecz znakomicie rozpoczął się dla piłkarzy z Mszanowskiej Areny. W 10 minucie grający na lewej obronie M. Knozowski posłał dłuuugą piłkę w pole karne przeciwnika. Żaden z piłkarzy Mszanowa nie miał najmniejszych szans na dojście do tego podania, ponieważ zagranie okazało się zbyt mocne i za głębokie.  Popularny „Seju” szybkim gestem ręki przeprosił kolegów za swój błąd, lecz to, co stało się sekundę później zaskoczyło nie tylko jego. Futbolówka dość nieoczekiwanie przelobowała lekko wysuniętego bramkarza rezerw i wszyscy byliśmy świadkami gola kuriozum.

Do końca pierwszej połowy meczu wynik nie uległ zmianie, choć obie jedenastki stworzyły sobie kilka groźnych sytuacji podbramkowych.

Kolejne gole padły dopiero po zmianie stron. Najpierw w 55. minucie do siatki Kurzętnika z najbliższej odległości trafił M. Szwechowicz, który wykorzystał znakomite zagranie autorstwa D. Cieszyńskiego.

Niespełna 10 minut później za sprawą R. Buczkowskiego padła kolejna bramka. Środkowy pomocnik rodem z Łążka kapitalnym uderzeniem zza pola karnego podwyższył nasze prowadzenie. Golkiper miejscowych nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję, ponieważ futbolówka wylądowała pod samą poprzeczką.

Wysokie prowadzenie rozluźniło nieco podopiecznych trenera Korzeniaka. Całą sytuację skrzętnie próbowali wykorzystać piłkarze dowodzeni przez charyzmatycznego K. Studnika, którzy odważniej ruszyli na bramkę strzeżoną przez D. Lendzionowskiego. Starania miejscowych przyniosły efekt w 75. minucie, kiedy to bardzo aktywny tego dnia R. Jobs strzałem w długi róg bramki popularnego "Lenca" zdobył pierwszego gola dla swojego team’u.

Wynik spotkania na 2:3 ustalony został w ostatniej sekundzie meczu. Jeden z napastników Kurzętnika - Galiński wykorzystał znakomite podanie od swojego kolegi i płaskim strzałem lewą nogą nie dał szans naszemu bramkarzowi. Po wyjęciu futbolówki z siatki arbiter zakończył spotkanie.

Skład: Piotrowicz – Knozowski, Podlaszewski, Kozicki, Świątkowski – zawodnik testowany, Buczkowski, Szwechowicz, Krawiecki – Styborski, Cieszyński

Grali też: Ewertowski, Taranowski, Błaszkowski, Lendzionowski, Grabowski, zawodnik testowany (nr 2)

W przyszłą niedzielę gramy sparing z Liderem Złotowo. Mecz odbędzie się na boisku w Mszanowie o godz. 11:00.

W najbliższym tygodniu odbędą się trzy treningi: wtorek – orlik w Bratianie (godz. 18:30), czwartek i piątek – boisko w Mszanowie (godz. 17:30).