Raport z 15. kolejki

• autor: kolek-1987, 2011-05-12 13:25

Mamy nowego lidera!!! W meczu na szczycie 15. serii spotkań Olimpia Kisielice pokonała dotychczasowego lidera z Narzymia 1:0. Dzięki temu zwycięstwu olimpijczycy wywindowali się na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Olimpia 1:0 Iskra N.

Spotkanie pomiędzy Kisielicami i Narzymiem zapowiadało się jako hit 15. serii spotkań. Jednocześnie zawody te obarczone było bardzo dużym ciężarem gatunkowym, ponieważ ich wynik może mieć niebagatelne znaczenie w kontekście tego, która z drużyn uzyska awans do V-ligi. Sam mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 7. min. mogli wyjść na prowadzenie. Golkiper Iskry w tej sytuacji miał jednak wiele szczęścia, gdyż po strzale P. Jakubczyka futbolówka odbiła się od dwóch słupków i wyszła w pole. Później do głosu doszli przyjezdni, którzy co rusz groźnie atakowali bramkę olimpijczyków. Tego dnia fantastycznie dysponowany był jednak bramkarz gospodarzy – K. Osicki i tylko dzięki jego postawie piłkarzom z Narzymia nie udało się wyjść na prowadzenie w pierwszych trzech kwadransach. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Kisielic. Najpierw świetną okazję zmarnował T. Łubek, ale już w 64. minucie niespełna 22-letni A. Korzeniak pokazał starszym kolegom jak z zimną krwią powinno wykorzystywać się dogodne okazje i pewnym strzałem w krótki róg dał miejscowym prowadzenie. Po stracie bramki Iskra zepchnęła Olimpię do defensywy, ale ta nie pozwoliła wbić sobie gola. Pojedynek zakończył się wiktorią przedstawicieli ziemi iławskiej, którzy dzięki temu zwycięstwu awansowali na pozycję lidera.

Radomniak 2:2 Tyrowo

Nie mniej interesująco zapowiadała się potyczka w Bratianie, gdzie spotkały się kolejne dwa team’y z czuba tabeli. Od pierwszych minut tego spotkania przewagę osiągnęli piłkarze Radomniaka. Tego dnia skuteczność nie była jednak mocną stroną podopiecznych A. Ciarkowskiego i J. Skocznia. Niewykorzystane sytuacje błyskawicznie się zemściły i po dwóch szybkich kontrach przyjezdni zdobyli dwa gole. Ich autorami byli M. Rutkowski w 15. i K. Grocholski w 20. minucie. Jeszcze przed przerwą miejscowi zmniejszyli straty za sprawą celnego trafienia P. Górzyńskiego. Po przerwie Radomniak ruszył na przeciwnika z huraganowymi atakami chcąc jak najszybciej doprowadzić do remisu. Sztuka ta udała się C. Cabajawi w 50. min., gdy z ostrego kąta wykończył akację P. Górzyńskiego.  Po tym golu gra się wyrównała i przeniosła w środkowy sektor boiska. Do ostatniego gwizdka sędziego nie padła już żadna bramka i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wikielec II/Frednowy 2:2 Zamek II

Na ziemi iławskiej spotkały się zespoły, które jak na razie mocno rozczarowują swoją postawą. Niedzielne zawody były, więc znakomitą okazją do odbudowania nadwątlonych morale. Przez zdecydowaną większość część spotkania to podopieczni P. Lange mogli być bardziej zadowoleni z przebiegu boiskowych wydarzeń. Drużyna miejscowych wyszła na prowadzenie w 29. min. dzięki bramce Jaworskiego. W prawdzie jeszcze przed przerwą wyrównał Chrapiński, ale w 67. min. gola na 2:1 dla Wikielca II/Frednowy strzelił Wasilewski. Gdy wydawało się, że gospodarze dowiozą korzystny rezultat do końca, już w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Galiński i pojedynek ostatecznie nie został rozstrzygnięty.

Czarni 4:0 Iskra Smykówko

Po pierwszej połowie tego pojedynku na tablicy wyników widniał rezultat 1:0. Po zmianie stron gospodarze dorzucili jeszcze trzy bramki i dzięki temu Czarni odnieśli okazałe zwycięstwo nad 10 siłą ligi.